Zalim bakıcı 3 yaşındaki çocuğa işkence etti, 7.5 yıl hapis cezası aldı; aile karara isyan etti

Balıkesir'de iş kadını Yeliz Kılıç'ın 3 yaşındaki oğlu Ayaz'a kötü davrandığı ve evdeki ziynet eşyaları ile kıyafetleri çaldığı iddiası ile yargılanan Özbek Gulnoza Rabieva, 7 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cezanın az olduğunu belirten Yeliz Kılıç ise, bu olay yüzünden kendisinin ve çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu söyledi.

03.07.2020 10:04 | Son Güncelleme: 03.07.2020 10:54

Olay geçtiğimiz yıl Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde yaşanmıştı. Her şey, iş adamı Uğur Kılıç ve Yeliz Kılıç'ın çocukları Ayaz Kılıç'a bakması için işe aldıkları Gulnoza Rabieva'yı telefonuyla fazla vakit geçirmemesi yönünde uyarmasıyla başladı

Yeni Asır'ın haberine göre; sürekli olarak günün belli saatlerinde evini uzaktan kontrol eden anne Yeliz Kılıç, hep elektriklerinin kesildiğini ve bu yüzden de kamera kaydı olmadığını sandı. Ancak yaptığı bir araştırma sonrası bakıcı Rabieva'nın kameranın fişini çektiğini öğrendi.

7.5 YIL HAPİS CEZASI

Daha sonra Kılıç ailesi, Küçük Ayaz'ı ilaçla uyutup vücuduna zarar verdiği ve yaralanmasına sebep olduğu, evdeki eşyaları da çaldığı gerekçesiyle dava açtı. Bakıcı ise evdeki takıları ve eşyaları da çalarak kaçtı. Olayın peşini bırakmayan Yeliz Kılıç, bir süre sonra Gulnoza Rabieva'nın izini bularak kendi çalınan eşyalarla ve takılarının bulunduğu resimleri de savcılığa sundu. Yakalandıktan sonra tutuksuz yargılanan Rabieva'nın davası sonuçlandı ve cani bakıcıya 7.5 yıl hapis cezası verildi.

AİLE CEZAYA İSYAN ETTİ

Davanın sonuçlanmasının ardından Kılıç ailesi, zalim bakıcı Gulnoza Rabieva'ya verilen cezanın az olduğunu söyledi. "Bu kadın bizim kabusumuz oldu" diyen Yeliz Kılıç, "Çocuğumun vücudu yara içinde. Uyutmak için verdiği ilaç ve yasak olmasına rağmen yedirdiği süt tozu onu mahvetti. Çocuğa bile acımamış vicdansız. Bu kadına verilen 7 buçuk yıl ceza az bile. Kimseye güvenemez hale geldik" diye konuştu.

Zalim bakıcı 3 yaşındaki çocuğa işkence etti, 7.5 yıl hapis cezası aldı; aile karara isyan etti
Yorumlar (51)
GFHSF: Yabanci calistirirsan olacagi budur. Hakketmisler. Daha dur bugunler iyi gunlerimiz. Turkleri Turkiyeden kovacaklar o gunler gelecek.
YELİZ KILIÇ: bu maduriyeti yaşayan kişi bizzat benim .. durumu bilmeden haketmişler diyerekte insanlığınızı çok güzel ortaya koymuşsunuz. neden mi yabancı çalıştırıyoruz Türkiyede yatılı birini bulamadım 3.000 tl maaş + sigorta yeme içme bedava iş beğendiremedim . ben bir iş kadınıyım ve bakıcımızın olması gerekli biz yabancı türk ayrımı yapmadan kişiye insan muamelesi yaparız ki yaptıkta asla patronluk yapmadık. kelimelerinize dikkat ederek yorumlar yaparsanız sevinirim .. emin olun türk aileler yabancı çalıştırma meraklısı değiliz ...
0 0
ÖZBEK: Ben de Özbek Türküyüm müslümanım elhamdülillah. Biz buraya çalışmaya geldik ama çok kötü insanlar var. Fuhuş yaptırmak isteyen her türlü pis işi yaptırmak isteyen insanlar var. Kötü millet olmaz kötü insan olur.
Haberler››3. Sayfa››Zalim bakıcı 3 yaşındaki çocuğa işkence etti, 7.5 yıl hapis cezası aldı; aile karara isyan etti - Haberler