Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? Zehra Zümrüt Selçuk biyografi!

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un asgari ücret görüşmeleri sürecinde ve milyonları ilgilendiren gelişmelerde yaptığı açıklamalar sonrası vatandaşlar, Zehra Zümrüt Selçuk kimdir, Zehra Zümrüt Selçuk biyografi ve Zehra Zümrüt Selçuk hayatı gibi konuları araştırmaya başladı. Peki, Zehra Zümrüt Selçuk kimdir?

Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? Zehra Zümrüt Selçuk biyografi!
25.12.2019 10:27 | Son Güncelleme: 27.12.2019 08:25

Asgari ücret görüşmeleri sürecinde ve çalışanları ilgilendiren gelişmelerde yaptığı açıklamalarla gündem olan Zehra Zümrüt Selçuk vatandaşların ilgi odağı oldu. Peki Zehra Zümrüt Selçuk kimdir, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? Zehra Zümrüt Selçuk biyografi! Zehra Zümrüt Selçuk hayatı!

T.C. AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK KİMDİR?

Zehra Zümrüt Selçuk eski Türkiye kültür ve turizm bakanı Atilla Koç'un kızı olan Selçuk, Türk ekonomist ve siyasetçidir.İyi derecede İngilizce bilmektedir.

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK GÖREVİ: T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK BAKANLIK GÖREVİNE BAŞLAMA TARİHİ: 10 Temmuz 2018 , Salı

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK DOĞUM YERİ: Ordu

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK DOĞUM TARİHİ:1979

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK ÖĞRENİM: Lisans: Bilkent Üniversitesi, Ekonomi Bölümü (Burslu)

Yüksek Lisans: Teksas Üniversitesi, Muhasebe ve Enformasyon Sistemleri

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK YABANCI DİL: İngilizce

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK MEDENİ DURUMU: Evli

Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? Zehra Zümrüt Selçuk biyografi!
Zehra Zümrüt Selçuk

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK BİYOGRAFİSİ

Zehra Zümrüt Selçuk 1979 yılında Ordu'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Ekonomi alanındaki doktora derecesini Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Michigan Üniversitesi'nden, işletme doktorasını ise Teksas Devlet Üniversitesi'nden aldı. Selçuk, aynı üniversitede doktorasını tamamlarken muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansını da yaptı.

2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak da bir süre çalıştı. İslam İşbirliği Teşkilatı İslam Ülkeleri İstatik ve Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezinde kıdemli araştırma görevini yürüttü. Sonrasında aynı kurumda direktörlük yaptı. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Ankara Temsilciliği, Kadın Platformu üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

9 Temmuz 2018'de Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı görevine getirildi. Selçuk, Ruhsar Pekcan ile birlikte kurulan 66. Hükûmette yer alan iki kadın bakandan birisi oldu.

Eski Türkiye kültür ve turizm bakanı Atilla Koç'un kızı olan Selçuk, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Haberler››Gündem››Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? Zehra Zümrüt Selçuk biyografi! - Haberler