14.02.2018 18:36

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

- Elazığ Belediyesi Mehteran Takımı'nın marşlarından detaylar Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi'nin yaptığı açıklama Sloganların atılması Zeytin Dalı Harekatı'na destek ELAZIĞ - Memur-Sen Elazığ İl Temsilciliği, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na...

- Elazığ Belediyesi Mehteran Takımı'nın marşlarından detaylar
Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi'nin yaptığı açıklama
Sloganların atılması Zeytin Dalı Harekatı'na destek
ELAZIĞ - Memur-Sen Elazığ İl Temsilciliği, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek açıklamasında bulundu.

Memur-Sen Elazığ İl Temsilciliğince düzenlenen basın açıklamasında, "Tüm Anadolu ayaktayız, emperyalizme karşı savaştayız" sloganıyla Öğretmenevi önünde bir araya gelen vatandaşlar büyük bir Türk bayrağı açarak ellerinde "Mehmetçiğe selam desteğe devam", "Katil ABD iş birlikçi PKK/PYD" ve "Teröre geçit yok" yazılı dövizler taşıdı.

Elazığ Belediyesi Mehteran Takımı'nın marşlarının ardından Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi yaptığı açıklamada, vatan için şehadet şerbetini içen her yiğidi Süleyman Şah ve şehit düştükleri her yeri de Süleyman Şah Türbesi kabul ettiklerini söyledi.

Bahşi, Zeytin Dalı Harekatı'nın gerekçelerini ve hedeflerini anlamakta zorlananların olduğunu belirterek, şunları dile getirdi:

"Afrin'de yaşananlar üzerinden ortaya çıkan iki fotoğraf var. İlki, küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan Türkiye'dir. İkincisi ise terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran, bu şekilde Türkiye'nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekesidir. Zeytin Dalı, Türkiye'nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalistlerin Suriye'de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adıdır. Afrin, emperyal aklın çöküşünü sağlayacak, sömürgen devletlerin Orta Doğu'dan göçüşünü hızlandıracak iradenin karargahıdır."

DEAŞ, PKK/PYD ve FETÖ arasındaki gizli ve kirli ittifakın tüm çıplaklığıyla ortaya çıktığını söyleyen Bahşi, "Afrin'de yürütülen operasyona karşı içeride karşıt cephe oluşturmak için ter ve dil dökenler de bizim nazarımızda bu kirli ittifakın, tapınak şövalyeleri hükmündedir." ifadelerini kullandı.Zeytin Dalı Harekatı'na Destek
Kaynak: AA
TSK, Memur Sen, Elazığ, Afrin, Politika, Güncel