16 Eylül 2018, 16:37

Zonguldak'ta Balık Tezgahta El Yakıyor

Zonguldak'ta balık tezgahta el yakıyorZONGULDAK, (DHA) - ZONGULDAK'ta mezgit ve istavrit kilosu 15 TL, hamsi kilosu 10 TL, palamut ise tanesi 12,5 ile 15 TL arasında satılıyor.

Zonguldak'ta balık tezgahta el yakıyor

ZONGULDAK, (DHA) - ZONGULDAK'ta mezgit ve istavrit kilosu 15 TL, hamsi kilosu 10 TL, palamut ise tanesi 12,5 ile 15 TL arasında satılıyor. Balıkçılar, balığın az olması nedeniyle fiyatların pahalı olduğunu söyledi.

Zonguldak Balık Pazarı'nda mezgit kilosu 15 TL, hamsi kilosu 10 TL, istavrit kilosu 15 TL, palamut ise tanesi 12,5 TL ile 15 TL arasında satılıyor. Av sezonu açıldığından bu yana fiyatlar değişmezken, balıkçılar fiyatların pahalı olduğunu belirtti. Balıkçı Bayram Yılmaz balık fiyatlarının yüksek olduğunu belirterek, Balık sezonu açıldı. Umduğumuz dağlara kar yağdı gibi bir şey. Çok palamut olacak, çok palamut olacak, maalesef pek öyle milletin dediği gibi değil. Mezgit 15 TL, hamsi 10 TL, istavrit 15 TL, palamut tanesi 12,5 TL ile 15 TL arasında. Yani balık baya bir pahalı. Fiyatlar denizde bir bolluk olsa tabi düşecek. Şuanda 7 kasa istavrit geldi. Kocaman 40 metrelik kayık 7 kasa istavrit tutmuş gelmiş. 7 kasa istavritten bin TL alsa ne olacak Adam gaza bastığı zaman zaten 500 TL para yakıyor. Ağ attığında 2-3 bin TL'lik masrafı var. Balık pahalı, ucuz değil. dedi.

Su ürünlerinde av yasağı döneminde de dahil olmak üzere yasak avlanmanın olduğunu ileri süren Bayram Yılmaz şöyle konuştu

Bizim ülkemizde yasak denen bir şey mi var Yasaklar hep garip gurebaya yani. Öyle ne yasağı, kim demiş yasak. Herkesin dilinde yasak. Küçük küçük palamutlar yakalanıyor. Denizi tarıyorlar orta su da, küçük küçük çinekop tut, sokakta sat. DHA,Zonguldak
Kaynak: DHA