06.10.2017 13:53

Zorlu Psm'de, Kasım'da Sanat Başkadır!

Zorlu Psm

İstanbul'un kendine has kaosunu ve deliliğini renkli bir hikayeye çeviren Korhan Futacı ve Kara Orkestra, Lokalize kapsamında Zorlu PSM'ye konuk oluyor.

Zorlu PSM, Kasım ayında ' Harry Potter ve Felsefe Taşı in Concert' gibi hem görsel hem işitsel şölen yaşatan şovlara; Bolşoy Balesi ve Royal Opera House gösterimleriyle renkli sahnelere; Baths, Portico Quartet, Mor Karbasi, Christian Smith , Roni Size ve Børns gibi isimlerle müziğin farklı yelpazelerine; Nazan Öncel ve Burhan Öçal ile Vestel Gururla Yerli Konserleri'ne; Lokalize serisi kapsamında gerçekleştirilecek Korhan Futacı & Kara Orkestra performansıyla da bağımsız sahnenin güçlü seslerine ev sahipliği yapıyor.

LOKALİZE: KORHAN FUTACI & KARA ORKESTRA, ÖN GRUP: NİHİL PİRAYE// 2 Kasım 2017, Perşembe// Studio// 21.00

İstanbul 'un kendine has kaosunu ve deliliğini renkli bir hikayeye çeviren Korhan Futacı ve Kara Orkestra, Lokalize kapsamında Zorlu PSM'ye konuk oluyor. Bağımsız müzik sahnesinin vurucu müzikal birlikteliği Korhan Futacı ve Kara Orkestra, her bir konserinde farklı ritüellere dönüşen kurgusuyla izleyicilere eşsiz bir deneyim sunuyor.
Korhan Futacı ve Kara Orkestra'nın öncesinde ritm ve synth'lere dayalı müziği ve sloganvari şarkı sözleriyle Nihil Piraye sahnede yerini alıyor.

Bilet fiyatı: Tam-35TL/ Öğrenci-25TL

MOVIES IN CONCERT: HARRY POTTER VE FELSEFE TAŞI IN CONCERT// 3 Kasım 2017 20.30 – 4 Kasım 2017 19.30, Cuma - Cumartesi// Ana Tiyatro

Movies in Concert, Kasım ayında fenomen seri Harry Potter'ın ilk filmi "Harry Potter ve Felsefe Taşı" ile devam ediyor! CineConcerts ve Warner Bros Consumer Products tarafından kült filmin gösterimi sırasında müziklerinin eş zamanlı sunulduğu dünya turu kapsamında,2 gece üst üste Zorlu PSM'ye konuk olacak. Etkinlikte, filmin müzikleri Orkestra Istanbul tarafından icra edilecek.

Bilet fiyatı:
1. Kategori: 290,00 TL
2. Kategori: 230,00 TL
3. Kategori: 190,00 TL
4. Kategori: 150,00 TL
5. Kategori: 95,00 TL
BATHS, WARM-UP 1: MIND SHIFTER, WARM-UP 2: KİM Kİ O// 3 Kasım 2017, Cuma// Studio// Kapı Açılış: 21:00

Will Wiesenfeld'in alternatif elektronik pop projesi BATHS, 3 Kasım'da, Zorlu PSM'de ağırlanıyor. 4 yaşında müzik derslerine, 10'lu yaşlarında kendi müziğini kaydermeye başlayan genç yeteneğin, ürettiği katmanlı parçalarda elektronik pop müziğe eklediği tuş ve su sesleri ile yakaladığı kendine özgü tınısı, Zorlu PSM Studio'da yankılanacak.

Warm Up 1 : Mind Shifter : 21:00
Warm Up 2: Kim Ki O : 22:00
Baths: 23:15

Bilet fiyatı: Tam-40TL/ Öğrenci-25TL

GARANTİ CAZ YEŞİLİ: PORTICO QUARTET// 4 Kasım 2017, Cumartesi// Studio// 21.30

Modern cazı folk, ambient ve synthpop'la buluşturan Portico Quartet, 4 Kasım'da Zorlu PSM Studio'da! 2007'de yayımladıkları ilk albüm Knee-Deep in the North Sea'nin ardından 2009'da Isla'yı, 2012'de ise kendi adını verdikleri albümü piyasaya süren, geçtiğimiz aylarda müzikseverlerle buluşturdukları Art in the Age of Automan'la ise adından sıkça söz ettiren Portico Quartet, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında unutulmaz bir geceye imza atacak.

Bilet fiyatı: Tam-60TL/ Öğrenci-45TL

LUNAPARK GEZEGENİ// 04-05-11-12-Kasım 2017// Drama Sahnesi// 12.00

Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından sahneye konan Lunapark Gezegeni, çocukların eğlenceli ve coşkulu zaman geçirmeleri için onlara Zorlu PSM'de rengarenk bir atmosfer sunuyor. Hikayesinde şehrin tüm çocuklarının Lunapark Gezegeni'ne gitmek için sıraya girdiği, lunaparka girişin tek şartının biri hariç tüm çocukların hayallerinden vazgeçtiği oyunun yönetmenliğini Gaye Çankaya üstleniyor.

Ücretsiz sergilenen temsilin biletleri, www.zorlupsm.com üzerinden temin edilebiliyor.

VESTEL GURURLA YERLİ: NAZAN ÖNCEL// 14 Kasım 2017, Salı// Ana Tiyatro// 21.00

Pop müziğin divası Nazan Öncel, Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleşen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Atlantis Yapım işbirliğiyle İskender Paydaş yönetimindeki orkestrasıyla Zorlu PSM Ana Tiyatro'da müzikseverlerle buluşuyor. 14 Kasım akşamında, ilk 45'liği "Sana Kul Köle Olmuştum"u 1978'de yayımlayan; "Hay Hay", "Nereye Böyle", "Hokka", "Gül Pansiyon", "Ukala Dümbeleği" ve "Otomobil" şarkılarında Türkiye 'de düet modasının öncülüğünü yapan Nazan Öncel'in zamansız şarkılarının yanı sıra yeni eserlerini de seslendireceği unutulmaz bir konser gerçekleşecek.

Bilet fiyatı:
Tam:
1. Kategori: 130 TL/ 2. Kategori: 110 TL/ 3. Kategori: 100 TL/ 4. Kategori: 80 TL
Öğrenci:
1. Kategori: 106,50 TL/ 2. Kategori: 90,25 TL/ 3. Kategori: 82 TL/ 4. Kategori: 65,5 TL

MOR KARBASI// 16 Kasım 2017, Perşembe// Ana Tiyatro// 21.00

Kudüs 'te Fas kökenli bir anne ve İran kökenli bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen, farklı kültürlerin etkisi altındaki müziğiyle dinleyenleri büyüleyen Mor Karbasi, 16 Kasım'da Zorlu PSM Ana Tiyatro sahnesinde! Daha ilk albümünden uluslararası bir başarıya imza atan, 2. albümüyle müzik dünyasında hızla yükselen bir diva konumuna gelen Karbasi, 3. ve 4. albümünde sadece Sefarad müziklerinden değil, aynı zamanda Berberi kültüründen de besleniyor; Kuzey Afrika 'nın müzikal geleneğine saygı duruşunda bulunuyor;

Bilet fiyatı:
Tam:
1. Kategori: 90 TL/ 2. Kategori: 70 TL/ 3. Kategori: 50 TL

CHRISTIAN SMITH// 17 Kasım 2017, Cuma// Studio// Kapı açılış: 22.00

Sınırları zorlayan tarzı ile kısa sürede ikon haline gelen Christian Smith, 17 Kasım'da "New School" tarzıyla müziğin geleceğine Zorlu PSM Studio'da dokunacak. Dünya'nın en çok satan 2. Techno Plak Şirketi Tronic'i 1997'de kuran Christian Smith, en büyük festivallerin headliner'ı olarak dünyanın farklı yerlerine ulaştırdığı müziğini İstanbul'a taşıyor.
Jeton Records`un kurucusu Ferhat Albayrak ve Uğur Project, gecenin ev sahipleri olarak Christian Smith öncesi sahnede yerini alıyor.

Kapı Açılış: 22.00
Uğur Project: 22.00
Ferhat Albayrak: 00.00
Christian Smith: 02.00

Bilet fiyatı: 50 TL

RONI SIZE// 18 Kasım 2017, Cumartesi// Studio// 22.00

Yapımcı, plak şirketi sahibi ve drum'n'bass kolektifi olan Reprazent'in kurucusu ve lideri olmasıyla underground gurusu konumundaki Roni Size, 18 Kasım'da Zorlu PSM'de! Jamaikalı göçmen bir ailenin çocuğu olarak Bristol 'ün banliyölerinde yaşayan, hip-hop'ın temellerini bölgedeki ses sistemleri, ev partileri ve underground kulüpler ile öğrenen Size, farklı referanslara uzayan müziğini Zorlu PSM Studio'ya taşıyor.

Bilet fiyatı: Tam-50L/ Öğrenci-30TL

BOLŞOY BALESİ GÖSTERİMLERİ: LE CORSAIRE (KORSAN)// 19 Kasım 2017, Pazar// Studio// 16.00

Klasik eserlerin günümüzün en iyi koreografları tarafından, dünya çapında dansçılarla sinema için yeniden yorumlandığı versiyonları, Bolşoy Balesi Gösterimleri'yle sanatseverlerle buluşuyor. Huşu uyandıran muhteşem bir gemi kazasıyla, vurucu bir romantizmin etkileyici manzara ile tamamlandığı Le Corsaire , Bolşoy Balesi gösterimiyle İstanbullu sanatseverlerle Studio ekranında buluşuyor.

Bilet fiyatı: Tam-40TL/ Öğrenci-20TL

ZORLU ÇOCUK TİYATROSU: KARTON ŞEHİR// 25-26 Kasım 2017// Drama Sahnesi// 12.00

Türkiye'de çocukların yazdığı bir oyun olarak ilk kez sahnelenme özelliği taşıyan Karton Şehir, 25-26 Kasım'da Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde minik sanatseverlerle buluşuyor. Bu yıl 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü için özel olarak hazırlanan, senaristliğini Serdar Saatman, yönetmenliğini ise Gaye Çankaya'nın üstlendiği oyun, sezon boyunca izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Ücretsiz sergilenen temsilin biletleri, www.zorlupsm.com üzerinden temin edilebiliyor.

ROYAL OPERA HOUSE GÖSTERİMLERİ: ALICE'S ADVENTURES (ALICE HARİKALAR DİYARINDA)
// 27 Kasım 2017, Pazartesi// Studio// 21.00

Christopher Wheeldon'ın Alice's Adventures In Wonderland için tasarladığı yaratıcı koreografi, Royal Opera House gösterimiyle büyülü bir dünyaya kapı aralıyor. Lewis Carroll 'un hikayesinin daha karanlık akımlarından da kaçınmayan bale, birbirinden renkli karakterleri de içinde barındırıyor.

Bilet Fiyatı: Tam -40 TL/ Öğrenci- 20 TL

VESTEL GURURLA YERLİ: BURHAN ÖÇAL & İSTANBUL ORIENTAL ENSEMBLE// 28 Kasım 2017, Salı// Studio// 21.00

Yerli sahnenin dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı Burhan Öçal, kurucusu olduğu İstanbul Oriental Ensemble ile birlikte, Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleşen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Zorlu PSM Studio'ya konuk oluyor. Kurulduğu günden bu yana Türk ve Balkan müziğinin ahengini yansıtan, dünya müziği adına çok önemli eserler üreten Burhan Öçal & İstanbul Oriental Ensemble, vurucu performanslarıyla müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Bilet Fiyatı: Tam -80 TL/ öğrenci- 60 TL
BØRNS// 29 Kasım 2017, Çarşamba// Studio// Kapı Açılış:20:30
Elektro pop'un glam rock ve folk ile buluşmasınışarkıcılık, söz yazarlığı ve multi enstrümantalist olarak ortaya çıkaran BØRNS, 29 Kasım akşamında Zorlu PSM Studio'da ağırlanıyor.

Warm up: 21:00
BØRNS: 22:15

Kaynak: Bültenler
Nazan Öncel , Christian Smith , İstanbul , Harry Potter , Güncel