Zorlu Psm'de Ocak Ayında Da Her Salı Devam Ediyor

Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde, 12 Ocak günü Burhan Öçal&Borusan Quartet, 19 Ocak'ta Pinhani ve Dostları, 26 Ocak'ta ise Feridun Düzağaç olacak.

07.01.2016 14:19 Zorlu Psm'de Ocak Ayında Da Her Salı Devam Ediyor

Burhan Öçal;

Ülkemizin önemli bestecilerinden, vurmalı çalgılar virtüözü ve darbuka ustası Öçal, Türkiye'deki çağdaş kültür ve müzik dünyasına yön verenlerin başında geliyor. Değişik müzik stillerine olan merakı ve coşkusu sayesinde uluslararası çapta müzisyen ve sanatçılarla dönem dönem bir araya gelen sanatçının birlikte çalıştığı isimler arasında ünlü İngiliz şef Howard Griffiths da yer alıyor. Avrupa'nın birçok senfoni orkestrasında çalışmalar yapan ve bu çalışmalarının ardından 2007 yılında Zürih Oda Orkestrası'yla birlikte konçerto alaturka albümünü yayınlayan Öçal, bugünlerde iki büyük orkestra eseri üzerinde de çalışıyor.

Borusan Quartet;

2005 yılında Prof. Gürer Aykal öncülüğünde kurulan Borusan Quartet; Alban Berg Quartet, Juilliard Quartet, Gürer Aykal, Joshua Epstein ve Maxim Vengerov gibi kişi ve toplulukların ustalık sınıfı çalışmalarına katıldı. İsviçre'deki Maggini Vakfı'nın beğenisini kazanıp, Borusan Kültür Sanat ile yapılan işbirliği sonucu A. Stradivarius (1714 "Adam"), N. Amati (1662), A. Testore (1725) ve Petrus Guarneri (1740) gibi özel enstrümanlarla müzik yapma fırsatına sahip oldu. Borusan Quartet, 2010 yılında ilki düzenlenen Andante Dergisi Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Oda Müziği Topluluğu" ödülünü aldı. Yine aynı yıl New York'taki Carnegie Hall'da finali gerçekleşen 2010 ICMEC Uluslarası Oda Müziği Topluluğu Yarışması'nda birinci olarak altın madalyanın sahibi olan ekipte; 1. Keman'da Esen Kıvrak, 2. Keman'da Olgu Kızılay, Viyola'da Efdal Altun ve Viyolonsel de ise Çağ Erçağ yer alıyor.

Burhan Öçal ve Borusan Quartet 12 Ocak Salı akşamı, 'Vestel Gururla Yerli' Konserleri'nde Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde birlikte konser verecek.


Pinhani ve Dostları;

2004 yılında Sinan Kaynakçı ve Zeynep Eylül Üçer tarafından kurulduktan sonra; gitarda Akın Eldes, davulda Cem Aksel'in de katkılarıyla albümleri "İnandığın Masallar"ı yayımlayan Pinhani tıpkı gruplarının "gizli" anlamına gelen "Pinhan" sözcüğünden türeyen adı gibi, müzik piyasasında gizliden gizliye ilerlediler ve kendilerine sağlam bir dinleyici kitlesi edindiler.

Pinhani, "Kavak Yelleri" adlı televizyon dizisinin müziklerini yapmaya başladıktan sonra dinleyici kitlesini hızla artırdı. Farklı tarzları ve melodik yapısıyla diğer müzik gruplarından sıyrılan ve geleceğin önemli gruplarından biri olmayı hedefleyen Pinhani'nin bugüne kadar 4 albümü bulunuyor. 19 Ocak Salı akşamı Ayşenur Kolivar, Feridun Düzağaç, Jehan Barbur, Kolektif İstanbul ve Melis Danişmend Pinhani grubunun misafirleri olarak Zorlu PSM Drama Sahnesinde 'Vestel Gururla Yerli' serisinde sizlerle olacak.


Feridun Düzağaç;

İlk kez Mersin'de bir grubun solisti olarak şarkı söylemeye başlayan kendi müziklerini

üretmeye 1988'de üniversiteden dört arkadaşıyla birlikte kurduğu Tını grubuyla başlamış

1990'lı yıllardan beri de melankolik şarkı sözleriyle dikkatleri üzerine çeken, 2009

Kral Tv Video Müzik Ödülleri'nde "Beni Bırakma" şarkısına çektiği klip ile Yılın Klibi Ödülü'ne

layık görülmüş sevilen aşk şarkılarının başarılı yorumcusu Feridun Düzağaç, 26 Ocak'ta Zorlu

PSM 'Vestel Gururla Yerli' konserler serisinde en sevilen şarkılarını seslendirecek.


Feridun Düzağaç, Pinhani, Borusan, Güncel

Kaynak: Bültenler